Sajtó

Médiaszerepléseink (újságok, rádió)

Önkéntesség

Segítségnyújtás az alapítvány munkájában.

Adományozás

Információ az alapítvány támogatásával kapcsolatban.

Fundraising

Information about supporting our cause.

Limmud Expressz

limmud-logo-full-141x174x24-white-bg-brighter2014. december 7-én, délután négy és hét között robogott a Limmud Expressz.  Ázsiai ételeket ettek, izraeli kisfilmeket néztek, smúzoltak, tanultak, Balázs Gáboroztak, kerek asztal körül beszélgettek a harmadik intifáda lehetőségéről, kávéztak, Borguláztak, együtt főztek, dumáltak, kibeszéltek, megbeszéltek, átbeszéltek, le- és rábeszéltek; és most figyelj: mindezt közösen – egyszóval Limmudoztak. Hol: Mózes Ház (1077 Budapest, Király utca 34.)

Az alapítványtól Fris E. Kata prezentált, a teljes program így festett:

16:00 – 17:00: Borgula András: A rövidfilmek országa (avagy Izrael max. 8 percben) Izraelben virágzik a rövidfilmgyártás. Az elmúlt évek legjobbjait nézzük meg és beszéljük át európai szemmel. Vigyázat: kritikus látásmód és pőreség lesz! (Főleg a filmekben)
16:00 – 17:00: Fris E. Kata (Gláser Jakab Emlékalapítvány): Ószeresek, handlék, kóserájok: a Teleki tér aranykora
17:00 – 17:30: Sütés-főzés Fülöp Mikivel
17:30 – 18:30: Balázs Gábor: A Rabin gyilkosság az izraeli művészetben
17:30 – 18:30: Büchler Tamás és Csepregi Zsolt: „Hár Nof/Harmadik Intifáda…?”
18:30: Vacsora

Fotó: Limmud Magyarország